Mgr. Pavla Hájková

web4V roce 2011 vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2013 mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v rozvojových zemích.

Lásku k dobrému jídlu a chuť vydat se na cestu kulinářských experimentů v sobě objevila v roce 2007 během ročního pobytu v jižní Francii, která ji okouzlila pestrou paletou chutí, vůní a barev tradičních francouzských a středomořských pokrmů. Zároveň ji naučila vnímat jídlo nejen jako pouhý prostředek k nasycení těla, ale také jako synonymum pro radost, sdílení, požitek z kvality a vyváženost chuťovou i nutriční. V západoafrické Ghaně, kde v roce 2010 a 2011 pracovala na projektech komunitního rozvoje, se v praxi setkávala s přirozenou, tradiční, průmyslově nezpracovanou stravou založenou na několika základních surovinách, která dál formovala její pohled na výživu.

Profesně však vstoupila do světa výživy a přírodní medicíny až v nové životní roli matky, která s sebou kromě radosti přinesla i zdravotní starosti. Pozitivní zkušenosti s nutriční terapií ji v roce 2014 přivedly ke tříletému studiu klinické nutriční medicíny (léčba stravou) a západní fytoterapie (léčba bylinami) na Škole klinické naturopatie v Praze pod vedením Kateřiny Boesenberg, BHSc., ND, která v České republice etabluje klinickou naturopatii, v zahraničí vysoce ceněný univerzitní obor komplementární medicíny. Toto studium úspěšně zakončila v červnu 2017.

V roce 2015 založila vlastní privátní praxi Přirozeně ke zdraví, v níž se specializuje především na aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích, koučink ve výživě, redukci hmotnosti a komplexní detoxikaci. Budoucím a nastávajícím maminkám nabízí naturopatický program péče o matku dítě „Prvních 1000 dní rozhoduje“, v němž prolíná nejnovější vědecké poznatky z oblasti nutriční medicíny a fytoterapie se znalostí tradiční stravy vycházející z kulinářských tradic našich předků z doby před rozvojem moderního potravinářského průmyslu a zemědělství. Věnuje se také přednáškové činnosti a lektorství ve výživě a zdravém životním stylu. V listopadu 2017 pod vedením MUDr. Ludmily Lázničkové v Brně absolvovala kurz pro poradce přirozeného plánování rodičovství (PPR). Od července 2018 spolupracuje se Školou klinické naturopatie v Praze na psaní skript, publikuje pro odborný časopis České naturopatické společnosti, jejímž je certifikovaným terapeutem. Od r. 2020 přednáší funkční výživu a fytoterapii na Škole klinické naturopatie v Praze.  Od listopadu 2018 vede na eMimino.cz zdarma online Poradnu při řešení zdravotních obtíží přirozenou cestou.

Ve snaze chápat a řešit zdravotní problémy klientů celostně spolupracuje s dalšími odborníky, např. z oborů klasické medicíny, fyzioterapie či psychologie a psychiatrie, které v případě potřeby ráda doporučí.

S manželem vychovává tři děti.

Vzdělání a certifikace

2021 Health coaching (ŠKN, PharmDr. Jana Spurná)

2020 Testy funkční medicíny – zaměřeno na GIT (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2020 Testy funkční medicíny – hormonální nerovnováha (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2020  Certifikovaný nutrigenomický seminář – certifikace opravňující k interpretaci DNA testů (ŠKN a Nordic Laboratories, Kateřina Boesenberg BHSc. ND, Mgr. Soňa Talacko, PhD.)

2020 Pohledová diagnostika (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2017 Poradce přirozeného plánování rodičovství dle STM PPR (MUDr. Ludmila Lázničková, CENAP)

2017 Biochemické tkáňové soli (ŠKN, Mgr. Daniela Rovenská)

2017 Bachova květová terapie (ŠKN, Mgr. Zuzana Sommer)

2017 Základní irisdiagnostický kurz (ŠKN, Pavlína Nováková)

2014 – 2017 ŠKOLA KLINICKÉ NATUROPATIE, obor KLINICKÁ NATUROPATIE (klinická nutriční medicína + západní fytoterapie), ČNS

 

Uložit

Uložit