Mgr. Pavla Hájková

web4V roce 2011 vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2013 mezinárodní rozvojová studia na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v rozvojových zemích.

Lásku k dobrému jídlu a chuť vydat se na cestu kulinářských experimentů v sobě objevila v roce 2007 během ročního pobytu v jižní Francii, která ji okouzlila pestrou paletou chutí, vůní a barev tradičních francouzských a středomořských pokrmů. Zároveň ji naučila vnímat jídlo nejen jako pouhý prostředek k nasycení těla, ale také jako synonymum pro radost, sdílení, požitek z kvality a vyváženost chuťovou i nutriční. V západoafrické Ghaně, kde v roce 2010 a 2011 pracovala na projektech komunitního rozvoje, se v praxi setkávala s přirozenou, tradiční, průmyslově nezpracovanou stravou založenou na několika základních surovinách, která dál formovala její pohled na výživu.

Profesně však vstoupila do světa výživy a přírodní medicíny až v nové životní roli matky, která s sebou kromě radosti přinesla i zdravotní starosti. Pozitivní zkušenosti s nutriční terapií ji v roce 2014 přivedly ke tříletému studiu klinické nutriční medicíny (léčba stravou) a západní fytoterapie (léčba bylinami) na Škole klinické naturopatie v Praze pod vedením Kateřiny Boesenberg, BHSc., ND, která v České republice etabluje klinickou naturopatii, v zahraničí vysoce ceněný univerzitní obor komplementární medicíny. Toto studium úspěšně zakončila v červnu 2017.

V roce 2015 založila vlastní privátní praxi Přirozeně ke zdraví, v níž se specializuje především na aplikaci léčebné výživy a individuální fytoterapie při zdravotních potížích, koučink ve výživě, redukci hmotnosti a komplexní detoxikaci. Budoucím a nastávajícím maminkám nabízí naturopatický program péče o matku dítě „Prvních 1000 dní rozhoduje“, v němž prolíná nejnovější vědecké poznatky z oblasti nutriční medicíny a fytoterapie se znalostí tradiční stravy vycházející z kulinářských tradic našich předků z doby před rozvojem moderního potravinářského průmyslu a zemědělství. Věnuje se také přednáškové činnosti a lektorství ve výživě a zdravém životním stylu. V listopadu 2017 pod vedením MUDr. Ludmily Lázničkové v Brně absolvovala kurz pro poradce přirozeného plánování rodičovství (PPR). Od července 2018 spolupracuje se Školou klinické naturopatie v Praze na psaní skript a publikuje pro odborný časopis České naturopatické společnosti. Od listopadu 2018 vede na eMimino.cz zdarma online Poradnu při řešení zdravotních obtíží přirozenou cestou.

Ve snaze chápat a řešit zdravotní problémy klientů celostně spolupracuje s dalšími odborníky, např. z oborů klasické medicíny, fyzioterapie či psychologie a psychiatrie, které v případě potřeby ráda doporučí.

S manželem vychovává tři děti.

Uložit

Uložit