Mgr. Pavla Hájková

Pavla HájkováPavla Hájková (*1987) je certifikovaná klinická naturopatka, akreditovaná výživová poradkyně a lektorka.

V roce 2011 vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, pracovala pro Post Bellum a Český rozhlas jako sběračka a editorka příběhů pamětníků totalitních režimů v projektu Paměť národa. V roce 2013 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci absolvovala obor mezinárodní rozvojová studia, kde poté tři roky pokračovala v doktorském studiu se zaměřením na výživu a přírodní medicínu v rozvojových zemích. V západoafrické Ghaně pracovala v roce 2010 a 2011 na projektech komunitního rozvoje a spoluzaložila také občanské sdružení podporující komunitní projekty v rurální oblasti Ghany.

Lásku k dobrému jídlu a chuť vydat se na cestu kulinářských experimentů v sobě objevila v roce 2007 během ročního pobytu v jižní Francii, která ji okouzlila pestrou paletou chutí, vůní a barev tradičních francouzských a středomořských pokrmů. Zároveň ji naučila vnímat jídlo nejen jako pouhý prostředek k nasycení těla, ale také jako synonymum pro radost, sdílení, požitek z kvality a vyváženost chuťovou i nutriční. V Ghaně se v praxi setkávala s přirozenou, tradiční, průmyslově nezpracovanou stravou založenou na několika základních surovinách, která dál formovala její pohled na výživu.

Profesně však vstoupila do světa výživy a přírodní medicíny až v nové životní roli matky, která s sebou kromě radosti přinesla i zdravotní starosti. Pozitivní zkušenosti s nutriční terapií ji v roce 2014 přivedly ke tříletému studiu klinické nutriční medicíny (léčba stravou) a západní fytoterapie (léčba bylinami) na Škole klinické naturopatie v Praze pod vedením Kateřiny Boesenberg, BHSc., ND, která v České republice etabluje klinickou naturopatii, v zahraničí vysoce ceněný univerzitní obor komplementární medicíny. Toto studium úspěšně zakončila v červnu 2017.

V roce 2015 založila vlastní privátní praxi Přirozeně ke zdraví, v níž se zaměřuje na aplikaci léčebné výživy a západní fytoterapie při zdravotních potížích s využitím modelu funkční medicíny, který kromě zdraví fyzického bere v úvahu také složku zdraví mentálního, emočního a spirituálního. Její specializací je naturopatická péče v prekoncepci a těhotenství, v období kojení a dále dětská výživa od prvních příkrmů. Budoucím a nastávajícím maminkám nabízí naturopatický program péče o matku a dítě „Prvních 1000 dní rozhoduje“, v němž prolíná nejnovější vědecké poznatky z oblasti nutriční medicíny a fytoterapie se znalostí tradiční stravy vycházející z kulinářských tradic našich předků z doby před rozvojem moderního potravinářského průmyslu a zemědělství. Od r. 2015 je členkou americké nadace Weston Price Foundation prezentující výzkum zubního lékaře Westona A. Pricea, který procestoval celý svět, aby zjistil, že pro zdraví člověka je stěžejní přirozená, průmyslově nezpracovaná strava z těch nejkvalitnějších zdrojů.

V roce 2022 rozšířila svoji praxi na Centrum integrativní péče Přirozeně ke zdraví, které buduje společně s manželem, psychologem a psychoterapeutem PhDr. Robertem Hájkem. Se Školou klinické naturopatie nadále spolupracuje jako lektorka a autorka odborných článků do studijních skript a publikuje pro odborný časopis České naturopatické společnosti, jejímž je certifikovaným terapeutem. S českým portálem o zdraví BrainBerry.cz spolupracuje na tvorbě webinářů o výživě dětí.

S manželem vychovává tři děti.

Vzdělání a certifikaceCertifikovaný terapeut ČNS 2022

2022 Státní zkouška z profesní kvalifikace výživový poradce s autorizací ministerstva zdravotnictví ČR (IZZS, Ing. Pavlína Dostalíková, MBA)

2022 Základní kurz aromaterapie (AČA, Michaela Fučíková)

2022 Kurz terapeutické pomoci osobám trpícím zanedbáváním, násilím a traumatem ztráty v oblasti života (Andrzej Miziolek)

2021 Health coaching (ŠKN, PharmDr. Jana Spurná)

2020 Testy funkční medicíny – zaměřeno na GIT (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2020 Testy funkční medicíny – hormonální nerovnováha (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2020  Certifikovaný nutrigenomický seminář – certifikace opravňující k interpretaci DNA testů (ŠKN a Nordic Laboratories, Kateřina Boesenberg BHSc. ND, Mgr. Soňa Talacko, PhD.)

2020 Pohledová diagnostika (ŠKN, Kateřina Boesenberg BHSc. ND)

2017 Poradce přirozeného plánování rodičovství dle STM PPR (MUDr. Ludmila Lázničková, CENAP)

2014 – 2017 ŠKOLA KLINICKÉ NATUROPATIE, obor KLINICKÁ NATUROPATIE (klinická nutriční medicína + západní fytoterapie), ČNS

 

Uložit

Uložit