Naturopatická péče o matku a dítě

Klíč k narození zdravého miminka nespočívá pouze v bezproblémovém těhotenství. Odvíjí se také od stavu organismu matky a otce ještě před početím. Čím zdravější a připravenější je organismus rodičů v době početí, tím menší je riziko výskytu problémů v těhotenství i po narození dítěte. Naturopatická péče v prekoncepci nám ukazuje, jak svá těla komplexně a cíleně detoxikovat a následně vyživovat pomocí stravy a fytoterapie, aby bylo tělo matky i otce připraveno k početí nového života.

Výživa v prvních tisíci dnech života (od početí do dovršení 2. roku) nevratně ovlivňuje zdraví našich dětí po celý zbytek jejich života. Ve výživových programech pro rozvojové země se toto období nazývá jako tzv. „window of opportunity“, tedy čas, kdy máme jako matky velkou příležitost ovlivnit zdraví našeho dítěte jak konzumací správné výživy v těhotenství a po porodu, tak i vhodně volenou stravou pro dítě při omezení nebo úplném ukončení kojení.

Zatímco v rozvojových zemích dle výzkumů a statistik správná výživa v prvních 1000 dnech života dítěte až 10x zvyšuje jeho šanci na přežití nebezpečných nemocí (průjem, malárie, aj.), zvyšuje šanci postoupit ve škole do vyššího ročníku a v dospělosti si vydělat až o 21 % vyšší mzdu, v našich podmínkách správná výživa v 1000 dnech života zvyšuje šanci předejít v budoucnu vzniku potravinových intolerancí, alergií, astmatu, zánětlivým, autoimunitním onemocněním, diabetu, obezitě a civilizačním chorobám.

Alfou i omegou zdraví našeho dítěte a předcházení výše uvedeným onemocněním je kojení jako základ pro vybudování silného imunitního systému schopného v budoucnu odolávat virům, bateriím, kvasinkám, parazitům a jiným mikrobům, s nimiž tělo přijde do styku. Mohou přijít situace, které vyústí v nemožnost kojit. Tehdy je dobré vědět, jaké jsou zdravé alternativy mateřského mléka a jaká jsou zdravotní rizika umělé výživy.

Správně nastavenou stravou lze u dětí řešit takové potíže jako je například časté zahlenění, bronchitidy, astma, průjmy, zácpy, ekzémy, dermatitidy, hyperaktivita, poruchy soustředění a mnohé další potíže. Klíčem je práce s jídelníčkem, v indikovaných případech například eliminace mléčných výrobků, lepku, jednoduchých cukrů, potravinových barviv a aditiv či polotovarů.

Čím tedy vyživovat sebe a miminko v těhotenství, po porodu a během kojení, aby strava byla pestrá a byl zajištěn dostatečný přísun všech klíčových živin? Jakým potravinám se v jednotlivých obdobích vyhýbat, aby v budoucnu u dítěte nedocházelo ke zdravotním komplikacím?

Od mnoha zdravotních obtíží v těhotenství a během kojení (virózy, bakteriální infekce, chřipka, zažívací potíže, otoky, těhotenské nevolnosti, atd.) umí účinně ulevit klinická naturopatie aplikací specifických nutrientů (vitaminy, minerály, enzymy) a bylin šetrných k budoucí mamince a miminku. Jaké byliny a nutrienty by tedy neměly chybět v naší přírodní lékárničce?

Odpověď na tyto a mnohé další otázky Vám poskytne tento naturopatický program péče o matku a dítě, který kombinuje nejnovější vědecké poznatky z oblasti nutriční medicíny a fytoterapie se znalostí tradiční stravy vycházející z kulinářských tradic našich předků z doby před rozvojem moderního potravinářského průmyslu a zemědělství. Díky tomuto programu získáte cenné informace, podporu a motivaci žít přirozeně zdravě a v souladu s přírodou nejen v období prekoncepce, těhotenství, po porodu a během kojení.

Vstupní konzultace – 2000 Kč/120 minut

Kontrolní konzultace – 1000 Kč/60 minut