Naturopatické poradenství

Celostní poradenství je naturopatické poradenství s využitím znalostí klinické nutriční medicíny (léčba stravou), západní fytoterapie (léčba bylinami) a tzv. modelu funkční medicíny. Tento model nabízí nejen úlevu od současných příznaků přírodní cestou (tj. práce s jídelníčkem, bylinami, přírodními doplňky stravy, případně spolupráce s dalšími odborníky), ale především hledání potenciálních příčin obtíží a postupnou práci na odstranění spouštěčů a mediátorů (podporovatelů) obtíží. Kromě zdraví fyzického bere v úvahu také složku zdraví mentálního, emočního a spirituálního.

Potřebujete-li řešit zdravotní potíže, obdržíte ode mě před vstupní konzultací anamnestický dotazník, v němž se podrobně ptám na Vaši zdravotní anamnézu, aktuální zdravotní potíže, absolvovaná lékařská vyšetření a jejich výsledky, užívané léky a doplňky stravy, jídelníček a Váš celkový životní styl a životosprávu. Vyplněním dotazníku šetříme Váš čas i peníze a na vstupní konzultaci, která trvá 2 – 2,5 h, se již po doplnění chybějících informací můžeme věnovat samotné terapii aedukační činnosti. Máte-li k dispozici lékařské zprávy, výsledky vyšetření a krevních testů, je vhodné přinést je s sebou na vstupní konzultaci. V případě potřeby doporučuji další specifická lékařská vyšetření, krevní testy, atp.

Během konzultace se budeme věnovat objasnění možných příčin Vašich potíží a vysvětlíme si, co můžete Vy sami ruku v ruce s přírodou udělat proto, aby se Váš zdravotní stav zlepšil. Protože přirozenou výživu považuji za základní kámen k úspěšnému vyřešení většiny zdravotních potíží, jako výstup z konzultace obdržíte individuální doporučení v oblasti výživy, pohybu a relaxace, dle indikace případně seznam doplňků stravy s přesně daným terapeutickým dávkováním a bylinnou tinkturu míchanou Vám na míru.

Intervaly schůzek domlouváme individuálně dle potřeby, obvykle po 2-5 týdnech. Během kontrolní konzultace v délce 45 – 60 minut sledujeme posun v terapii, dle potřeby odesílám na další lékařská vyšetření. Je prostor jak pro sdílení Vašich zkušeností se změnou stravy, přírodními doplňky, případně bylinami, tak pro zodpovězení Vašich dotazů.