Naturopatické poradenství

Chcete svému tělu dopřát preventivní péči, aby bylo dlouho v dobré kondici?

Hledáte přírodní úlevu od zdravotních potíží a nechcete se spokojit s potlačováním symptomů léky?

V naturopatickém poradenství využíváme znalostí klinické nutriční medicíny (léčba stravou), západní fytoterapie (léčba bylinami) a tzv. modelu funkční medicíny. Tento model nabízí nejen úlevu od současných příznaků přírodní cestou (tj. práce s jídelníčkem, bylinami, přírodními doplňky stravy), ale především hledání potenciálních příčin obtíží a postupnou práci na odstranění spouštěčů a mediátorů (podporovatelů) obtíží. Kromě zdraví fyzického bere v úvahu také složku zdraví mentálního, emočního a spirituálního.

Před vstupní konzultací obdržíte anamnestický dotazník. Během konzultace se věnujeme objasnění možných příčin potíží a vysvětlíme si, co můžete Vy sami ruku v ruce s přírodou udělat proto, aby se Váš zdravotní stav zlepšil. Součástí vstupní konzultace je také měření na bioimpedanční váze a základní pohledová diagnostika, případně návrh doplňujících testů funkční medicíny. Protože přirozenou výživu považujeme za základní kámen k úspěšnému vyřešení většiny zdravotních potíží, jako výstup z konzultace obdržíte individuální terapeutický protokol obsahující doporučení v oblasti výživy, pohybu a relaxace, dle indikace případně seznam doplňků stravy s přesně daným terapeutickým dávkováním a bylinnou tinkturu míchanou Vám na míru.

Intervaly schůzek domlouváme individuálně dle potřeby, obvykle po 3-5 týdnech. Během kontrolní konzultace v délce 60 minut sledujeme posun v terapii, dle potřeby odesíláme na další lékařská vyšetření nebo navrhneme testy funkční medicíny. Je prostor jak pro sdílení Vašich zkušeností se změnou stravy, přírodními doplňky, případně bylinami, tak pro zodpovězení Vašich dotazů.

Vstupní konzultace – 3000 Kč/120-150 minut

Kontrolní konzultace – 1000 Kč/60 minut